STOPET(deset)EK, KAJ JE TO?

Stopetek! Kaj sploh pomeni ta beseda? Mešanica števila sto in petka? Ne čisto, je mešanica števila 150 in petkov! Zakaj pa? Mislim, to nič ne pomeni, kajne? Narobe! S Stopet(deset)ki na naši šoli praznujemo 150. obletnico šolstva v Račah. Vsak petek učenci in učitelji dobimo različne izzive, na primer, za prvi Stopetek smo cel dan učitelje klicali tovariši in tovarišice. Več o tem lahko preberete tukaj.

O projektu smo se pogovarjali z učiteljico Petro Pipenbaher. Povedala je: » Stopetki so nastali s timom učiteljic za stopetdeseto obletnico šolstva v Račah. Želja je bila, da se ne osredotočimo samo na en dogodek, ampak da šola skozi celotno leto diha in živi s to pomembno obletnico. Naš cilj je, da o tem čim bolj zanimivo in široko seznanjamo vas učence, starše in tudi kraj.«

Učiteljica Petra nam je še zaupala, da je poimenovanje dneva Stopetek njena ideja. Res posrečeno in zanimivo.

Kaj prinašajo naslednji Stopetki in kako so potekali pretekli? Predlagamo, da spremljajte našo spletno stran.