PESMI NAŠIH DEDKOV IN BABIC

Na ŠESTI STOPETEK smo učenci Osnovne šole Rače pri pouku glasbe prepevali slovenske ljudske pesmi.

Učence tretjih razredov sta med prepevanjem spremljali na harmoniko in violino učiteljica Karmen ter njena hči Manja, ki je študentka Akademije za glasbo Univerze Ljubljana. Drugošolci so v naravi nabrali palčke in kamenčke, ki so jih uporabili kot inštrumente. Presenetili so jih njihovi veliki prijatelji devetošolci, ki so s seboj prinesli glasbila ter popestrili petje in igranje na sodoben ter izviren način. Dan pa nam je popestrila tudi glasbena uganka, ki je bila po zvočniku predvajana že v četrtek. Učenci so morali ugotoviti naslov predvajane pesmi. V petek smo nestrpno čakali rezultat žrebanja. Med vsemi prispelimi (pravilnimi) odgovori so izžrebali tri srečneže, ki so prejeli simbolične nagrade.

Video utrinke tega dne, si oglejte TUKAJ.